Izvanučionička nastava Karlovac - Ozalj

Autor: Martina Prpić, 10. 6. 2022.

Dana 3.lipnja 2022. godine učenici petih razreda bili su na izvanučioničkoj nastavi u Karlovcu i Ozlju u pratnji svojih razrednika Mare Kovačić, Rolanda Gambirože, Vlaste Čavlović i Dijane Šutak te učiteljice Martine Prpić. Posjetili su zavičajni muzej i Etno park u Ozlju, razgledali grad Karlovac i obišli Aquatiku.

Zavičajni muzej obiluje predmetima iz razdoblja mlađeg kamenog doba, rimskog razdoblja, ranog srednjeg vijeka, zbirkom oružja iz vremena kada su ratovali Zrinski s Turcima. Poseban dio posvećen je slikarici Slavi Raškaj i njezinim akvarelima.

U Etno parku učenici su vidjeli autohtone kućice u kojima su nekada živjeli ljudi i vidjeli čime su se bavili.

U pratnji lokalnog vodiča razgledavali su povijesnu jezgru grada Karlovca i saznali zanimljivost da većina zgrada u gradu ima ukupno devet prozora te uživali u prirodnim ljepotama zavičajne rijeke Korane.

Učenicima se posebno  svidio slatkovodni akvarij Aquatika gdje su uživali u razgledavanju brojnih vrsta riba koje obitavaju u rijekama i jezerima, a promatrali su i mnoge endemske vrste.

Slobodno vrijeme proveli su u prostoru rekreacijskog centra Korana uz igru i zabavu.

Dijana Šutak, prof. biologije, razrednica

SVIBANJ: