Organizacija nastave od 25. travnja 2022. godine

Autor: Veljko Kordić, 8. 4. 2022.

Dragi učenici, poštovani roditelji

HZJZ je u  petak, 8. travnja 2022. godine dao najnovije Preporuke za sve odgojno-obrazovne ustanove od predškolskog uzrasta do visokog obrazovanja uključujući učeničke i studentske domove kojima se ukidaju sve mjere i preporuke koje su bile na snazi posljednje dvije godine. Preporuke se nalaze u privitku ove obavijesti.

Osnovne epidemiološke mjere koje ostaju na snazi:

• Svakodnevno primjereno čišćenje prostorija
  • Redovito i pravilno pranje ruku
  • Prostor u kojem se boravi treba provjetravati više puta dnevno. Kad je lijepo vrijeme, preporučuje se ostaviti otvorene prozore. Klimatizacijski i ventilacijski uređaji mogu se koristiti
  • Maske nisu obavezne. Maske se ne preporučuju za djecu predškolske dobi i učenike prva četiri razreda osnovne škole. Ostali, posebno odrasli, mogu i dalje nositi maske ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svima s kroničnim bolestima.

Od ponedjeljka, 25. travnja 2022. godine mijenja se način organizacije rada u školi:

• U prostoru škole nije obvezno nošenje zaštitnih maski za lice
  • Učenici se neometano mogu kretati školskim hodnicima
  • Učitelji nemaju obvezu odlaska po učenike na ulaze u školu
  • Učenici predmetne nastave u školu ulaze kroz glavni ulaz u školu 10 minuta prije početka sata te se preobuvaju u garderobama
  • Mliječni obrok se više neće posluživati u učionicama nego učenici u pratnji učitelja koji je s njima na nastavi odlaze do blagovaone

Ravnatelj škole

Veljko Kordić