Obavijest za sve roditelje budućih prvašića

Autor: Veljko Kordić, 1. 3. 2022.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termine pregleda djeteta
u ambulanti nadležnog školskog liječnika putem online aplikacije prema adresi prebivališta djeteta:

www.terminko.com

U slučaju da vaše dijete ima određenih teškoća molimo da se za pregled da se naruče na termine:  Odgode 2021./2022. - Sistematski pregled prije upisa u prvi razred osnovne škole

Sukladno epidemiološkoj situaciji i organizacijskim mogućnostima Službe za školsku i adolescentnu medicinu NZZJZ „ Dr.A. Štampar“ provodit će se pregledi djece prije upisa u prvi razred koji proizlaze iz Plana i programa mjera preventivne i specifične zdravstvene zaštite školske djece i adolescenata.
Pregledi će se odvijati dinamikom koju dozvoljavaju propisane epidemiološke preporuke (skraćeno vrijeme boravka u ambulantama, prozračivanje i dezinfekcija prostora itd.).
Molimo Vas za suradnju i razumijevanje.

Kako bi skratili vrijeme boravka u ambulanti , sukladno epidemiološkim mjerama zaštite, molimo vas :

1.ispunite online obrazac za roditelje (nalazi se na četvrtom koraku rezervacije termina)
2.skenirajte/ poslikajte iskaznicu cijepljenja vašeg djeteta i pošaljite ju preko online obrasca (nalazi se na četvrtom koraku rezervacije termina)
3.skenirajte/poslikajte medicinsku dokumentaciju, ukoliko je dijete ima zbog kronične bolesti ili teškoća u razvoju i pošaljite ju preko online obrasca (nalazi se na četvrtom koraku rezervacije termina)

Ukoliko niste poslali tražene skenove/ slike tokom rezervacije termina, iste možete poslati na na mail djelatnika s kojeg vam je poslan rezervacijski email.
U naslov emaila napišite ime, prezime i datum rođenja djeteta.
Svu dokumentaciju je potrebno poslati najkasnije 72 sata prije termina pregleda. Ukoliko u navedenom roku dokumentacija nije dostavljena elektroničkim putem, pregled se neće obavljati.

UPUTE O DOLASKU U AMBULANTU:
1. Na pregled u školsku ambulantu, u točno zakazan termin; dijete dovodi jedan roditelj
2. Molimo vas da ne dolazite u slučaju pojave povišene temperature ili respiratornih simptoma (kod Vas ili djeteta).
3. Prije ulaska u zdravstvenu ustanovu mjeriti će se temperatura beskontaktnim toplomjerima, roditeljima i djeci.
4. Roditelj mora nositi zaštitnu masku.
5. Putem zdravstvenih iskaznica provjeravat će se je li izrečena mjera samoizolacije roditelju ili djetetu
6. Prije dolaska u školsku ambulantu potrebno je voditi dijete stomatologu (upute ćete dobiti u emailu nakon rezervacije termina). Isto tako, potrebno je izvaditi krv u laboratoriju, bar tri dana prije termina sistematskog. (uputnicu ćete dobiti u emailu nakon rezervacije termina)
7. Po obavljenom pregledu, ukoliko je dijete zdravo, bit će cijepljeno protiv dječje paralize te ospica, rubeole i zaušnjaka.(IPV+MPR)

SVIBANJ:

1.5. Međunarodni praznik rada