Akcija prikupljanja starog papira

Autor: Veljko Kordić, 5. 3. 2019.

Poštovani roditelji, dragi učenici

Naša se škola priključila akciji Zeleni korak- akcija prikupljanja starog papira u hrvatskim osnovnim školama. Akcija se provodi od 1.3.2019. do 31.3.2019.

Molimo sve koji su u mogućnosti da se uključe u akciju prikupljanja starog papira u školi (novine, časopisi, karton…).

Pripremili smo kutije za odlaganje papira (s natpisom „AKCIJA PRIKUPLJANJA PAPIRA“) koje će biti stavljene u razrede pored osnovnog koša za smeće.

Natjecanje u prikupljanju papira odvijat će se u svakom razredu. Razred koji prikupi najviše papira (u kg) biti će nagrađen prigodnom nagradom od strane škole (pizza i sok za sve učenike razreda).

Osim nagrade škole, nagrade dodjeljuje i osnivač akcije Zeleni korak.

·         Svaka škola koja sudjeluje u akciji Zeleni korak bit će nagrađena od strane Unijapapira s iznosom ekvivalentnim otkupnoj cijeni po jedinici težine (500 kn / toni), a novac će Unijapapir doznačiti školama u roku od 30 dana od dana objave rezultata akcije.

·         Najuspješnije škole nagradit će partneri projekta; dm-drogerie market d.o.o. nagradit će deset škola, 5 područnih i 5 matičnih najuspješnijih u akciji donacijom školi u iznosu 8.500,00 kn + PDV tako da škola sama pribavi ponudu za određenu uslugu ili pomagalo za školu. Krajnji rok za realizaciju donacije je 31.05.2019. Uz donaciju dm će darovati i  dm darovnu karticu u iznosu od 500,00 kn koje će  biti  uručene svakoj školi ponaosob.

·         HEP će jedan razred učenika osnovne škole koja postigne najbolje rezultate u akciji  nagradit izletom u Hrvatski Nacionalni park i/ili Park prirode.

Prikupljeni ćemo papir  izvagati i odlagati u podrum. Vaganje će se vršiti svake srijede i petka pri ulasku u podrum u terminu od 12:20 do 14:00. Do tada papir čuvajte u razredu. Nakon vaganja papira količinu ćemo upisati u evidenciju u koji će svaki razrednik imati uvid.

Ukoliko naša škola pobijedi u akciji, razred koji je prikupio najviše papira ići će na izlet u Nacionalni park/Park prirode, a drugo plasirani razred biti će nagrađen nagradom škole.

SVIBANJ:

1.5. Međunarodni praznik rada