Projekt “Nulta stopa otpada u Zagrebu” - reportaža na HRT-u u emisiji „Eko zona“

Autor: Martina Prpić, 11. 12. 2023.

Učenici naše škole sudjelovali su u projektu "Nulta stopa otpada u Zagrebu" te je povodom toga snimateljska ekipa HRT-a snimila reportažu o navedenom projektu koja se prikazala u emisiji "Eko zona".

Projekt “Nulta stopa otpada u Zagrebu” kroz edukativne brošure i informativne radionice, organizirane u osnovnim školama, želi educirati djecu osnovnoškolskog uzrasta o konceptu Nulte stope otpada (“Zero Waste”), koji se nadovezuje na program Europske komisije o kružnom gospodarstvu i potiče na drugačiji odnos prema otpadu.

Cilj programa je potaknuti djecu Zagreba da što manje proizvode otpad, racionalnije koriste plastiku, promjene svoje dosadašnje navike kod zbrinjavanja svog komunalnog otpada, pravilno razdvajaju i recikliraju te da, kroz praktični dio radionice osjete važnost pravilnog  zbrinjavanja otpada od hrane.

Kroz reakcije na radionici i analizu radionice  s učiteljima razredne nastave o naknadnim reakcijama djece provest će se zaključna analiza provedbe projekta i uspješnosti edukacije.