Lucija iz 6.b jedna od 53 najboljih učenika na Matematičkoj olimpijadi

Autor: Martina Prpić, 16. 10. 2023.

Učenica 6.b razreda Lucija Brlić natjecala se na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi za kadete, poznatoj kao HMOK. Na natjecanju održanom 7. listopada 2023. sudjelovala su 53 učenika šestih razreda iz cijele Hrvatske koji su u petom razredu ostvarili više od 28 bodova na županijskom natjecanju. Prvo kolo natjecanja održano je online, a drugo će se održati u županijskim centrima. Cilj natjecanja je postizanje izvrsnosti. Lucija je prva učenica naše škole koja je sudjelovala na tom natjecanju, a postigla je rezultat 3/10. Učenici koji su postigli rezultat 6/10 ili više prošli su u daljnje natjecanje, a Lucija je bila između 39. i 45. mjesta.

Novinari: Bernard Špajdl i Dominik Vuk